• img

  Akar ve Jeffrey ‘Güvenli Bölge’yi konuştu

  ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la gerçekleştirdiği görüşme sonrası Bakanlık’tan yapılan açıklamada, "İki ülkenin askeri heyetlerince Güvenli Bölge tesisi ile ilgili müşterek çalışmalara yarından itibaren MSB'de devam edilmesinde mutabık kalındı" denildi.

 • img

  Temelli’den DBB’ye ziyaret: 100 günde önemli adım attık

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, yerel demokrasinin toplumsallaşması, halkın katılımı ve radikal demokrasi anlayışlarını yerel hizmetlerle buluşturmanın öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

 • img

  Öztrak: İktidar içindeki çatlamanın hızlanmasından korkuyor

  Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “İktidar kendi içindeki çatlamanın hızlanmasından korkuyor. Korku arttıkça da kendisine muhalefet edenler üzerindeki baskısını artırıyor” dedi.

 • img

  HDP tabela kararını Meclis’e taşıdı

  HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, DBB’nin cadde ismini değiştirme kararının valilikçe reddedilmesinin hukuki gerekçelerini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

 • img

  Jeffrey Türkiye'de, McKenzie Rojava’da

  ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'nin Türkiye'ye geldiği saatlerde ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie de Rojava’da QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdî’yle görüştü.

 • img

  ‘Gençlik örgütleriyle ortak bir platform kurmayı hedefliyoruz’

  “Bağımlı Olma, Özgür Ol” kampanyasıyla gençlik ve topluma bir çıkış yolu göstermeyi hedeflediklerini belirten HDP PM ve Gençlik Meclisi üyesi Berat Kıran, “Önümüzdeki dönemde bu temelde tüm gençlik örgütleriyle bir ortak platform kurmayı hedefliyoruz” dedi.

 • img

  'Kürt sorununun çözümsüzlüğü Türkiye'yi içte ve dışta tıkıyor'

  Partisinin Yüreğir kongresinde konuşan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Kürt sorununun barışçıl ve demokratik yollarla çözülmemesinden dolayı Türkiye'nin iç ve dış siyasette tıkandığının altını çizdi.

 • img

  Partiya Azadî: Kürdistanî bütün yapılar birlikte hareket etmelidir

  Partiya Azadî, Kürt partilerine yönelik ulusal birlik konusunda uyarılarda bulunarak, “Kürdistani bütün yapılar, bütün projelerini Kürt özgürlüğü ve selameti çerçevesinde yürütmelidir” dedi.

 • img

  HDP: Rojava Devrimi başka bir yolun olduğunu mümkün gösteriyor

  HDP Dışilişkiler Komisyonu, Rojava Devrimi’nin yıldönümünü kutlayarak, orada yaşam bulan 3'üncü yolun sadece Kürtlere değil tüm halklara umut olduğunu vurguladı.

 • img

  Güven: Barış mücadelesini sürdürmemiz gerekiyor

  Batman'da temaslarda bulunan DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, açlık grevleri sonucunda İmralı’nın kapılarının uzun bir aradan sonra yeniden açılmasına dair, "Barışın tek adresi Öcalan'dır. Barış mücadelesini sürdürmemiz gerekiyor. Öcalan'ın sesinin dışarı çıkması gerekiyor. Onun sesinin dışarı çıkması demek, barışın gelmesi demektir" dedi.

 • img

  Meclis'teki 4 partiden 'Doğu Akdeniz' için ortak bildiri

  Doğu Akdeniz bölgesinde yaşanan gerilimle ilgili AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiri yayınladı. HDP ise ortak bildiriye imza atmadı

 • img

  HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Türkiye barış politikasıyla ayakta durabilir

  Meclis’te gazetecilerle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, AKP’nin güç kaybettiğini ve önümüzdeki 4 yılın birçok değişime gebe olduğunu belirterek, “Türkiye bölgede ve kendi içerisinde güçlü bir ülke olmak istiyorsa barışı tercih etmelidir. Demokratik çözümle, demokratik müzakeresiyle, Kürtlerle barışarak, bölge halklarının haklarını savunarak, tüm bölgeye barış ihraç ederek, kendi içinde de toplumsal barışı var ederek ayakta durabilir” dedi.

 • img

  HDP'den 5 bölgede miting kararı

  HDP, yeni dönemde bir dizi kampanya ve etkinlikler gerçekleştirecek. “Demokratik Anayasa” için halk buluşmaları gerçekleştirecek olan HDP “Savaşa Hayır, Onurlu Barış ve Demokratik Müzakere Hemen Şimdi” şiarıyla 5 bölgede miting çalışması örgütleyecek.

 • img

  11’inci Kalkınma Planı’na HDP’den şerh: 2013 yılına dönüş

  11’inci Kalkınma Planı’na şerh düşen HDP, özensiz ve derinlikten yoksun olduğu belirttiği plan için, “Bu kalkınma planı ile iktidarın 2023’te Türkiye’yi ulaştırmak istediği menzil, 2013 yılına dönüş olarak tarihsel bir ironi taşımaktadır” eleştirisi getirdi.

 • img

  CHP’li Tanrıkulu: Adaletsizlik AKP’nin sonu olacak

  Meclis’te konuşan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AKP’lilere “Döneminiz biter ama bu suçlar sizi takip eder, ömrünüz boyunca takip eder. Ama bilin ki bu adaletsizlik, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sonu olacak” sözleriyle seslendi.

ARA