Malatya'daki depremzedeler: Çadır dışında destek verilmedi

img
MALATYA - HDP heyeti Malatya'da depremden etkilenen yerleşim yerlerinde incelemelerde bulundu. Yurttaşlar çadır dışında destek alamadıklarını aktardı.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi'nden (ESP) oluşan heyet, Elazığ merkezli depremden etkilenen Malatya'nın Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde incelemelerde bulundu. 
Heyette HDP Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Şevin Coşkun, Dılşat Canbaz, yerel yönetimlerden sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan, ESP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beycan Taşkıran, Sosyalist Gençlik Dernekleri Fedarasyonu (SGDF) MYK  Üyesi Ferhat Harun Pehlivan ve HDP, ESP Malatya il örgütleri yöneticileri yer aldı. 
 
Heyet ilk ziyaretini Pütürge'nin Hüsükuşağı bölgesinde bulunan ve depremden etkilenen yerleşim yerlerini ziyaret etti. Bölgede sağlam ev kalmadığı, geride kalanların ise büyük risk taşıdığı tespiti yapıldı. Heyet depremzedelerin yaşadıkları sorunları dinledi. Yurttaşlar çadır dışında şu ana kadar kendilerine her hangi bir yardımın yapılmadığını dile getirdi. 
 
Heyet daha sonra Doğanyol ilçesi Gökçe Mahallesi'nde yaşamını yitirenlerin taziyesine katıldı.
 
Heyette yer alan HDP'liler, Malatya'daki incelemelerinden sonra Diyarbakır'a doğru yola çıktı.