Hulusi Akar: Amacımız barış koridoru tesis etmek

img

HABER MERKEZİ- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Amacımız, bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini gerçekleştirmektir" dedi.

Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar, bakanlığın hesabı üzerinden yayınlanan açıklamasında Kuzey ve Doğu Suriye’ye başlatılan operasyona ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akar, Akar'ın açıklamaları şöyle:

"Amacımız Fırat'ın doğusunda DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG'nin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini gerçekleştirmektir.

Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, aynı zamanda bölgede yaşayan Kürtler, Araplar, Asuriler, Hıristiyanlar ve Yezidiler gibi diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine büyük önem atfediyoruz.​

Mehmetçik; Fırat'ın doğusunda da Suriyeli kardeşlerinin yanında, terör örgütlerinin karşısında olacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı'nda da sivil, masum insanlar, tarihi eserler, kültürel ve dini yapılar ve çevre dokunulmazdır."