Güzel Sanatlar Fakültesi Kültürpark’a taşınacak

img
İZMİR- DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ile Devlet Konservatuvarı'nın binaları İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin alternatif olarak sunduğu Kültürpark Fuar alanındaki hollere taşınacak. 
 
Depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yerinden taşınmak istenen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ile Devlet Konservatuvarı binaları hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin alternatif olarak sunduğu Kültürpark Fuar alanındaki hollere geçici taşıma önerisini Rektörlük tarafından kabul etti. Rektörlük konuya dair yaptığı açıklamada, bölüm hocalarının da kararı desteklediğini ifade etti. 
 
DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Malayoğlu ile Genel Sekreter Dr. Saip Tiryakioğlu, yaptıkları sunumda taşıma çalışmaların yeni akademik yılın açılışından önce hızla tamamlanması ve izlenecek yol haritasıyla ilgili görüşmelerde bulunulduğu bilgisi paylaştı. 
 
Toplantıda ayrıca Kültürpark’taki binaların fiziki şartlarının incelenmesi çalışmalara ilişkin de bölümlerin ihtiyaç ve talepler ile hocaların önerilerinin belediye ile paylaşılması kararlaştırıldı.