Dersim’de ‘Bağımlı olma özgür ol’ bildirileri dağıtıldı

img
DERSİM – HDP Dersim Gençlik Meclisi, asimilasyon ve uyuşturucuya dikkat çekerek “Bağımlı olma, özgür ol” bildirileri dağıttı. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim Gençlik Meclisi, gençlik üzerinde artan asimilasyon, uyuşturucu ve fuhuşa  dikkat çekmek amacıyla Sanat Sokağı’nda basın açıklaması yaptı. HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın katıldığı açıklamada “Bağımlı olma özgür ol, uyuşturucuya, hırsızlığa, asimilasyona fuhuşa geçit yok” pankartı açıldı. 
 
‘SİSTEM DÜŞÜNMEYEN BİR GENÇLİK YARATIYOR’
 
Açıklamayı yapan HDP Dersim Gençlik Meclisi üyesi Cengiz Fidan, Kürdistan ve Türkiye’de baskıcı güçlerin eliyle mahalle ve sokaklarda gençlerin uyuşturucu ile zehirlendiğini belirterek, yaşamın her alanında gençliğin sadece fiziki baskı altında olmadığını aynı zaman da, ruhsal, zihinsel açıdan baskı ve tehdit altında olduğunu kaydetti. Sistemin gençliği özgürlük ve demokrasi mücadelesinde uzak tutarak,  kendi hakimiyeti altına almak istediğini, düşünmeyen bir gençlik yarattığını aktardı. 
 
‘GENÇLERİ ÖRGÜTLENMEYE ÇAĞIRIYORUZ’
 
Fidan, HDP genç kadın ve gençlik meclisleri olarak Türkiye ve Kürdistan da başlatmış oldukları “Bağımlı olma, özgür ol” hamlesi etrafında kenetlenip asimilasyon işsizlik ve yozlaşma politikalarına karşı baş kaldırıp tüm toplumu 68 genç ruhu ile örgütleme ve örgütlenmeye çağırdı. 
 
SOKAK SOKAK BİLİNÇLENME ÇALIŞMASI
 
Vekil Dersim Dağ da, Kürdistan bölgelerinde özelikle gençlik üzerinde asimilasyon ve yozlaştırma politikalarının yoğunlaştığını yineleyerek, buna karşı başlattıkları hamleyi sokak ve mahallerde anlatarak bilinçli gençler yetiştirmek istediklerini kaydetti. 
 
Açıklamanın ardından kent merkezinde el bildirileri dağıtıldı.